Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailemle Birlikte Eğleniyorum Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailemle Birlikte Eğleniyorum Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailemle Birlikte Eğleniyorum Cevapları

Ailece eğlenmek deyince aklınıza neler geliyor? Ailenizle geçirdiğiniz özel günlerde sizi en çok neler eğlendirir?
Ailece eğlenmek deyince aklıma doğum günü partisi, yılbaşı kutlaması gibi beraber kutladığımız zamanlar geliyor. Ailemle geçirdiğimiz özel günlerde en çok beni şarkı eşliğinde oynamak eğlendiriyor.

Sizce Selin bu eğlenceyi niçin düşünmüştür? Neden şarkısına komik sözler eklemiş olabilir? Tartışınız.
Selin babasını mutlu etmek için bu eğlenceyi düşünmüştür. Şarkısına, komik sözler eklemiştir. Çünkü, komik sözlerle başta babasını eğlendirmeyi amaçlamıştır.

Siz de evinizde kutlamalar yapıp bu tür eğlenceler düzenliyor musunuz? Örnekler veriniz.
Evet düzenliyorum. Mesela, geçenlerde babama sürpriz bir doğum günü partisi düzenlemiştik.

Selin’in yaptığı gibi siz de mizahı kullanarak özel gün kutlamalarını daha eğlenceli bir hâle getiriyor musunuz? Bu, neden önemlidir? Örneklerle açıklayınız.
Evet getiriyorum. Çünkü, bu gibi mizahlar daha fazla eğlenilmesini sağlar.

Aile bireylerinin birlikte eğlenmesinin yararları nelerdir?
Aile bireyleri birlikte eğlenerek birbirleriyle kaynaşırlar, birbirlerine olan bağları daha da kuvvetlenir ve daha huzurlu, mutlu bir yaşam sürerler.

Ailenizle birlikte eğlenmek için neler yaparsınız?
Sürpriz doğum günü partileri yaparız, pikniğe gideriz, denize yüzmeye gideriz, yılbaşını kutlarız. Bazen evde bir müzik açıp oynarız..

Eğlenmek için hangi yöntemlerden yararlanırsınız?
Doğum günü ve yılbaşı gibi özel günleri kutlarız.
Sinemaya gideriz.
Pikniğe gideriz.
Çeşit çeşit oyunlar oynarız.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 72

Ailenizle birlikte hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bu oyunlardan birini seçerek oyunu ve kurallarını aşağıdaki alana yazınız.

Ailemle birlikte, tombala, isim artist, kelime avı gibi oyunlar oynanabilir.

Örnek oyun: İsim Artist Nasıl oynanır

Boş bir sayfa enlemesine tutularak sırası ile sayfanın üst tarafına İsim, şehir, Bitki, Hayvan, Artist, Ülke, Şehir yazılır. Yazılan her kelimeden sonra sayfanın altına kadar çizgi çekilir. Oyunculardan biri, içinden bütün alfabeyi saymaya başlar. “DUR” denildiği anda hangi harfte kaldıysa onu yüksek sesle söyler. Örneğin “C” Herkes “C” harfiyle başlayan isim, şehir, bitki, hayvan, eşya ve artisti bulmaya çalışır. İlk bitiren bitti deyip 20’ye kadar sayar. 20 olduğunda herkes yazmayı bırakır. Bulunamayan yerlere 0 puan verilir. Eğer iki kişi aynı şeyi yazmışsa onlar 5 puan alır. Birbirinden farklı olanlara da 10 puan verilir. Son oyunda bütün puanlar toplanır ve en çok puanı alan oyunu kazanır.

Ailenizle birlikte eğlenmek için bir plan yapınız. Planınızı aşağıdaki alana yazınız.
Havanın sıcak olduğu bir  günde önce denize gitmek. Ardından kumsalda mangal yakıp piknik yapmak. Ardından eve gelmek. Böyle bir plan yaptım.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailemle Birlikte Eğleniyorum Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir