? 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşımı Seçerken Cevapları | Evvel Cevap

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşımı Seçerken Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşımı Seçerken Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşımı Seçerken Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “Arkadaşımı Seçerken” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 14, 15 Cevabı

Soru: Arkadaşlık sözcüğü size neleri çağrıştırıyor? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Arkadaşlık sözcüğü benim için bu hayatın en önemli anlamlarından birini oluşturmaktadır. Üzüldüğüm zaman üzülen sevindiğim zaman benimle mutlu olan çevremdeki insanlar anlamına geliyor. Paylaşmanın diğer adı oyun oynamanın vazgeçilmez ortağı demektir. Bu yüzden arkadaşlarımı çok severim onlarla vakit geçirmek için heyecanla beklerim.

Soru: En iyi arkadaşlarınızı düşününüz. En çok hangi özelliklerini beğendiğiniz için onlarla arkadaş oldunuz? Açıklayınız.

  • Cevap: Onların dürüstlüğü ve samimiyeti. Yalan söylememeleri, başım sıkıştığında yanımda olmaları. Başkalarına olan sevgi saygılarından ötürü onlarla arkadaş oldum. İyi ki de öyle yapmışım.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 14, 15 Cevabı

Soru: Arkadaş seçerken onların hangi özelliklere sahip olmasını istersiniz? Bu özelliklerin yazılı olduğu kutuları boyayınız.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir