Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Daha Güzel Bir Dünya İçin Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Benim Eşsiz Yuvam Teması Ölçme ve Değerlendirme Çalışmaları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Benim Eşsiz Yuvam Temada Geçen Kavramlar Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Benim Eşsiz Yuvam Temada Geçen Kavramlar Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Benim Eşsiz Yuvam Temada Geçen Kavramlar Cevapları

“Benim Eşsiz Yuvam” teması boyunca yaptığınız etkinlikleri düşününüz. En çok hoşunuza giden etkinliği arkadaşlarınızla paylaşınız.
En çok hoşuma giden etkinlik denemeye değer adlı etkinlikti. Çünkü, o etkinlikte bir şeyleri başarmak için deneme yapmak gerektiğini öğrendim.

Aşağıda verilen resimlerde, öğrencilerin ellerindeki tabelalarda “Benim Eşsiz Yuvam” teması boyunca öğrendiğiniz kavramlar yazılıdır. Bu kavramların her birini yine buradan seçtiğiniz başka bir kavramla birlikte birer cümle içinde kullanınız.Örneğin, seçtiğiniz kavramlar “deprem ve hayvan” olsun. Bu iki kavramı kullanarak “Yaşanan deprem felaketi sadece insanların değil birçok hayvanın da zarar görmesine neden oldu.” cümlesi yazılabilir.
Cümle: Yangın ve bitki: Yaşanan yangın felaketleri bitkilerin yok olmasına neden olmaktadır.

“Benim Eşsiz Yuvam” temasında öğrendiğiniz kavramlardan beş tanesini seçerek defterinize bir hikâye yazınız.
Kelimeler; Bitki, hayvan, Yangın, toplum, gezegen

Orman Yangını

Bir gün birbirlerinin haklarına saygı göstermediği, çevrenin kirletildiği toplumdan birkaç aile ormana pikniğe gitmişler. Bir güzel eğlendikten sonra yakmış oldukları mangalı söndürmeden ağacın altına boşaltıp eve gitmişler. Akşam olunca televizyonu açmışlar ve bırakmış oldukları mangalın külünün orman yangınına neden olduğunu, birçok hayvan ve bitkinin yolduğunu görmüşler. Bu olaydan sonra gezegende yaşayan her canlıya saygı duyulması gerektiğini anlamışlar. Ancak ş işten geçtikten ormanlar yok olduktan sonra anlamaları pekte işe yaramamış.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 80

Aşağıda karışık hâlde verilmiş olan “Benim Eşsiz Yuvam” temasına ait kavramları doğru şekilde yazınız. Bu kavramlardan seçtiğiniz beş tanesinin yer aldığı bir dörtlüğü aşağıya yazınız.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Benim Eşsiz Yuvam Temada Geçen Kavramlar Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir