Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Paramı Harcarken Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Atatürk ve İnsan Hakları Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Buna Hakkın Var mı Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Buna Hakkın Var mı Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Buna Hakkın Var mı Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 77

Ailenizde ve yakın çevrenizde başkalarının haklarına saygı gösterilip gösterilmediğini gözlemleyiniz. Gözlemlerinizi anlatınız.

Gözlemlerime göre bazı durumlarda başkalarının haklarına saygı gösterilmiyorum. Mesela, kantin sırasında bazı arkadaşlarımız sonradan gelip en öne geçmeye çalışıyorlar.

Yandaki resimde görülen kişilerin birbirlerinin hakkına saygı gösterdiklerini söyleyebilir misiniz? Düşüncenizi ve nedenini açıklayınız.
Evet söyleyebiliriz. Çünkü, herkes güzelce sıraya geçip otobüse binmektedir.

Fatih, ablası Çiğdem’e neden sinirlenmiş olabilir? Çiğdem ve Fatih hangi haklarını kullanıyorlar? Kardeşlerden hangisi, diğerinin hangi hakkına saygı göstermiyor? Bunun için ne yapması gerekir? Aile bireyleri birbirinin hakkına nasıl saygı göstermelidir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Işıkları açık bıraktığı için sinirlenmiştir. Çiğdem ders çalışma, Fatih ise uyuma hakkını kullanamıyor. Çiğdem saygı göstermiyor. Bunun için lambayı söndürmesi gerekir. Aile bireyleri birbirlerinin haklarını tanıyarak, empati kurarak saygı göstermelidir.

Annesi Cemre’yi niçin uyarıyor olabilir? Komşuların birbirinin hakkına saygı göstermesi nasıl olmalıdır? Açıklayınız.
Yüksek sesle müzik dinlediği için uyarıyor. Onları rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır.

Ailenizdeki ve yakın çevrenizdeki kişilerin birbirlerinin haklarına saygı göstermesi neden önemlidir?
Ailemde ve yakın çevremdeki kişilerin mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri adına çok önemlidir. Bu yüzden birbirinin haklarına saygı göstermeleri gerekir. Bu şekilde herkesin haklarını sonuna kadar kullandığı, mutlu mesut bir hayat sürülür.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 67

Aşağıdaki çocukların konuşmalarını okuyunuz. Siz de ailenizde ya da yakın çevrenizde konuşmalarda belirtilen davranışları gözlemliyor musunuz? Gözlemlediğiniz bu davranışların yaşandığı durumlara birer örnek vererek aşağıda verilen ilgili alanlara yazınız.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Buna Hakkın Var mı Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. hiç cevapları çıkmadı hiç beyenmedim arkadaşlar yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa üüüüüüfffffffffff çıkmıyo çıkmıyo ya bunasıl şe ya anlamadım burda 3. sınıfız hale bak bunu şikayet edicem kapatırıcam . doru düzgün kopya çekemiyoruz ya üf sinirim artı içimi döktüm size ya küfür edicem kendimi zor tutuyorum ya. onca ödevar ya öğretmenleride şikayet edicem ya ay rahatladım y büsürümeyadı hale bak yyyyyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir