Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Denemeye Değer Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Denemeye Değer Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Denemeye Değer Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları B Teması Benim Eşsiz Yuvam “Denemeye Değer” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 82, 83 Cevabı

Soru: Başarılı olup olmayacağınızı bilmediğiniz hâlde bir yeniliği dener misiniz? Neden? Böyle bir anınız varsa arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Denerim. Çünkü o yeniliği denemeden başarılı olup olamayacağımı bilemem. Bir keresinde bisiklete binmeyi öğrenip öğrenemeyeceğimi merak ediyordum. İlk zamanlar çok korkuyordum. Sonra korkumu yendim. Ardından bir gün cesaretimi topladım. İlk önceleri düşmüştüm. Sonraları yavaş yavaş öğrendiğimi fark ettim. Bugün çok rahat şekilde kullanabiliyorum.

Soru: Daha önce yapmadığınız yeni bir şeyi denediniz mi? Bunun ne olduğunu ve onu denerken neler hissettiğinizi açıklayınız.

  • Cevap: Evet denedim. Geçenlerde sinemaya 7D gelmişti. Ona gittim. Gözlükleri taktığımda önceleri pek bir şey anlamadım. Sonra beni de içine aldığını fark ettim. O kadar etkilendim ki bir de ayaklarıma su değdiği zaman çok korkmuştum. Böyle bir deneyimini herkese tavsiye ederim.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 71 Cevabı

Soru: Ekin uzun zamandır tekerlekli paten kullanmayı çok istiyordu. Arkadaşı kullanabileceğini söyleyip patenlerini Ekin’e uzattığında Ekin kullanamayacağından korktu.

  • Cevap


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir