Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Denemeye Değer Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Denemeye Değer Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Denemeye Değer Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 82, 83

Başarılı olup olmayacağınızı bilmediğiniz hâlde bir yeniliği dener misiniz? Neden? Böyle bir anınız varsa arkadaşlarınızla paylaşınız.
Evet denerim. Çünkü, denediğim taktirde belki de o yeniliği gerçekleştireceğim veya bu deneme bana tecrübe olabilecektir.

Thomas Edison denemelerine devam etmeyip çalışmayı bıraksaydı yaşamımızda ne gibi değişiklikler olabilirdi?
Şuan yaşamamız çok farklı olurdu. Akşamlar her taraf karanlık olurdu, ders çalışmamız çok zor bir hal alırdı ve karanlıkta düşüp ayağımızı kolumuzu kırabilirdik.

İnsanların kaybetme ve başarısız olma korkusuna kapıldıklarında neler yapmaları gerekir? Arkadaşlarınızla tartışarak belirleyiniz.
Sakin olmaya çalışmalı ve başarısız olma korkusu varsa bile o şeyi denemelidir.

Daha önce yapmadığınız yeni bir şeyi denediniz mi? Bunun ne olduğunu ve onu denerken neler hissettiğinizi açıklayınız. 
Evet denedim. Yüzmek. İlk defa yüzeceğim zaman çok heyecanlıydım ve korkuyordum. Ancak zamanlar yüzmeyi bile öğrendim.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 71

Ekin uzun zamandır tekerlekli paten kullanmayı çok istiyordu. Arkadaşı kullanabileceğini söyleyip patenlerini Ekin’e uzattığında Ekin kullanamayacağından korktu. Sizce Ekin tekerlekli paten kullanmayı denemeli mi yoksa bu istediğinden vazgeçmeli mi? Neden?

Hayır, bence Ekin pateni kullanmaktan vazgeçmemeli, bir defa da olsa kullanmalı ve paten sürebileceği konusundaki güvenini yerine getirmelidir.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Denemeye Değer Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir