Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Dün Bugün Yarın Temada Geçen Kavramlar Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Dün Bugün Yarın Temada Geçen Kavramlar Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Dün Bugün Yarın Temada Geçen Kavramlar Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 128

“Dün, Bugün, Yarın” teması boyunca yaptığınız etkinlikleri düşününüz. En çok hoşunuza giden etkinliği arkadaşlarınızla paylaşınız.
En çok hoşuma giden etkinlik: Milli Bayramlarımız etkinlikleridir. Çünkü, bu etkinliklerle milletçe kutladığımız bayramları öğrendim.

Aşağıda verilen resimdeki öğrencilerin tuttukları tabelalarda “Dün, Bugün, Yarın” teması boyunca öğrendiğiniz kavramlar yazılıdır. Bu kavramların her birini, yine buradan seçtiğiniz başka bir kavramla birlikte birer cümle içinde kullanınız. Örneğin seçtiğiniz kavramlar, “yerleşim birimi” ve “doğa” olsun. Bu kavramlar, “Yaşadığımız yerleşim biriminin yemyeşil doğası içinde yaşayanların, çevre korunmasında ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor.” şeklinde bir cümlede kullanılabilir.

Bilgisayarlar, iletişim teknolojisinin en önemli araçlarındandır.
Cumhuriyetimize ve kültürel değerlerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir.
Meteoroloji, hava durumunu tahmin eden kurumdur.

“Dün, Bugün, Yarın” temasında öğrendiğiniz kavramlardan beş tanesini seçerek bir hikâye yazınız.

Kelimeler: Milli bayramlar, Bayrak, Lider, Hava durumu, Yerleşim birimi.

Hikayem

Milli bayramlarımız bizler için çok önemlidir. Günlerden bir 23 Nisan günü yerleşim birimimizin dışında kalan bir alanda 23 Nisan kutlamalarının yapılacağını duyduk. Babam ve annem, evimizin baş kösesinde bulunan bayrakları ellerine aldılar ve hemen kutlamaların yapılacağı alana doğru yola çıktık. Oraya vardığımızda insanların büyük bir coşkuyla bayram kutladıklarını, lider Atatürk’ü öven şarkılar söylediklerini işittim. Ancak kutlamalar devam ederken hava durumundan habersiz dışarı çıkınca bir anca yağan yağmura yakalandık. Her şeye rağmen kutlamalar devam etti ve yorgun bir şekilde evimize döndük.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 105

Aşağıdaki cümleleri okuyarak “Dün, Bugün, Yarın” temasında öğrendiğiniz kavramların altını çiziniz.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Dün Bugün Yarın Temada Geçen Kavramlar Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

1
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir