Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Efe’nin Ensesi Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Efe’nin Ensesi Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Efe’nin Ensesi Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “Efe’nin Ensesi” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Soru: Sizce kavga etmek sorunu çözmek için uygun bir yöntem midir? Neden?

  • Cevap: Hayır bence uygun bir yöntem değildir. Çünkü şiddetle kavga ile hiç bir şey çözülemez. Hatta olayların daha da kötüye gitmesine neden olur. Bu bakımdan her sorun konuşarak beraber karşılıklı anlaşarak çözülmelidir.

Soru: Öğretmeniniz, okul çalışanları ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizde ortaya çıkabilecek sorunlara çözüm yolları üretmek neden önemlidir?

  • Cevap: Çünkü ancak böyle davranıldığında her şey iyiye gider. Arkadaşlarımızın ve bizlerin daha huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlar. Herkesin saygı ve hoşgörü ortamında birbirinin düşüncelerine saygı duymasını sağlar.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 20 Cevabı

Soru: Okulda öğretmeninizle, okul çalışanlarıyla ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizde hangi sorunları yaşayabilirsiniz? Birer örnek veriniz ve bu sorunlara birer çözüm yolu öneriniz. 

CevapBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir