Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Eski ve Yeni Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Eski ve Yeni Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Eski ve Yeni Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları C Teması Dün Bugün Yarın “Eski ve Yeni” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Soru: Çevrenizde koruma altına alınmış tarihî evler ya da eşyalar var mı? Bunların neden korunma altına alındığını araştırınız.

  • Cevap: Var. Çok eski yıllarda ahşaptan yapılmış bir bina var. Bu bina buraya ilk gelenler tarafından yapılmış.Günümüzde tarihi bir müze olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bin yaşında olduğu düşünülen bir de ağaç vardır. Bu ağacın etrafı çitlerle çevrilmiş ve korumaya alınmıştır.

Soru: Müzelerden ve tarihî mekânlardan nasıl yararlanılır? Açıklayınız.

  • Cevap: Müzeler ve tarihi mekanlar insanlara geçmiş hakkında bilgi verirler. İnsanlar tarih içinde nasıl bir uygarlık geliştiğini görürler. Eski zaman giysileri eski zaman aletleri sergilenir. Ayrıca önemli koleksiyonlar da bu müzelerde sergilenmektedir. Ayrıca günümüze gelene kadar tarihte olan olayların canlı tanığıdırlar.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 102 Cevabı

Soru: Aşağıdaki soruları cevaplayınız.

  • Cevap


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir