Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Farklılıklarımız Olabilir Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Farklılıklarımız Olabilir Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Farklılıklarımız Olabilir Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 55-56

Sizden farklı özelliklere sahip arkadaşlarınız var mı? Onlarla nasıl anlaşıyorsunuz? Farklılıklarınız arkadaşlığınızı etkiliyor mu? Açıklayınız.
Evet, benden farklı özelliklere sahip arkadaşlarım var Mesela, bazı arkadaşlarım  benden kısa veya sarışın. Ben onlarla kalplerini kırmadan, özellikleriyle dalga geçmeden saygı ve sevgiyle anlaşıyorum.

1. Bizden farklı özelliklere sahip olanlara, farklı şekilde düşünenlere karşı nasıl davranmalıyız? Açıklayınız.
Onların bizden farklı özelliklerine saygı duymalı, düşüncelerine saygı duymalı, asla onları kırıcı söz ve hareketlerde bulunmamalıyız.

2. Atatürk’ün insan sevgisini anlatan sözlerine örnek veriniz.

  • Yurtta sulh, cihanda sulh.
  • Biz kimsenin düşmanı değiliz! Yalnız insanlığın düşmanı olanların düşmanıyız.
  • İnsanlıkta mutluluk, insanoğullarının birbirine yaklaşması, insanların birbirini sevmesi, hepsinin temiz duygu ve düşüncelerini birleştirmesiyle olacaktır.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 53 

Üç arkadaşınızı belirleyiniz. Belirlediğiniz bu arkadaşlarınızı sizden ve diğer arkadaşlarınızdan farklı kılan özellikleri listeleyiniz. Bu farklılıklarla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Yazınız.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Farklılıklarımız Olabilir Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir