3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Hava Durumu Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Hava Durumu Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 106-107

Bir kış gününde, gökyüzüne bakarak hiç yağmur ya da kar yağacağı ile ilgili tahminde bulundunuz mu? Bu tahmininize göre evden çıkarken hangi önlemleri aldınız?
Evet böyle bir tahminde bulundum. Bir gün gökyüzüne baktığımda yağmur yağacağını düşündüm ve yanıma şemsiye alıp okula gittim. Okula giderken yağmur yağdı ve şemsiye sayesinde yağmurdan korundum.

Siz de Korhan gibi günlük hava durumunu takip ediyor musunuz? Bir ay boyunca hava durumunu gözlemleyerek öğrenci çalışma kitabının 90. sayfasındaki grafik üzerinde gösteriniz. Gözlemlerinizi meteorolojinin tahminleriyle karşılaştırınız.

Hava durumunu gözlemlemenizin ve tahminde bulunmanızın size sağladığı yararlar neler olabilir? Açıklayınız.
Hava durumunu gözlemleyerek ve tahmin ederek, yaşanabilecek olumsuz hava şartlarına göre kendimizi hazırlarız. Mesela, hava yağmurlu olacaksa dışarı çıkınca yanımıza şemsiye alırız.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 90

Bir ay boyunca hava durumunu gözlemleyiniz. Her gün, gözlemlerinize dayanarak yaptığınız hava durumu tahminlerinizi aşağıdaki sembolleri kullanarak ilk tabloya işleyiniz. O günkü tahmininizi neye göre yaptığınızı defterinize yazınız. İkinci tabloya ise meteorolojinin günlük hava tahminini işaretleyiniz. Bir ay sonunda iki tabloyu karşılaştırınız. Hava tahmininde ne kadar başarılı olduğunuzu belirleyiniz.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Hava Durumu Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0