Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Hayır Diyebilirim Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Hayır Diyebilirim Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Hayır Diyebilirim Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “Hayır Diyebilirim” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Soru: Arkadaşlarınızın, sizin sağlığınızı veya eğitiminizi olumsuz etkileyebilecek, kabul etmek istemediğiniz bir önerileri olduğunu düşününüz. Böyle bir durum karşısında nasıl davranırsınız? Açıklayınız.

  • Cevap: Bunun  yanlış bir şey olduğunu kendilerini anlatmaya çalışırım. Eğer kendilerinin dediklerini yaparsam zarar görebileceğimi ve bu sebepten dolayı ailemin üzüleceğini anlatırım.

Soru: Okula geliş ve gidişlerinizde tanımadığınız kişilerin kabul edilemez bir teklifiyle karşılaştığınızda ne yapmalı ve nasıl davranmalısınız?

  • Cevap: Okula geliş ve gidişlerinizde tanımadığınız kişiler beni konuşturursa onlarla konuşmam, bana zarar verebilirler. Gerekirse “imdat” diye bağırırım, oradan hızlı bir şekilde kaçarım.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 35 Cevabı

Soru: Aşağıdaki konuşmalarla bu konuşmaları yapacağınız olayları gösteren resimleri çizgi yardımıyla eşleştiriniz.

  • Cevap


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir