Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Her Şeye Rağmen Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Her Şeye Rağmen Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Her Şeye Rağmen Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “Her Şeye Rağmen” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 27, 28 Cevabı

Soru: Atatürk, “Okul; genç beyinlere, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete sevgiyi, şerefi, bağımsızlığı öğretir…” sözüyle ne anlatmak istemiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Okulların ne kadar önemli olduğunu anlatmak istemiştir. Okulun öğrencilere önce iyi ve ahlaklı insan olmayı öğrettiğini insanlara kendi ülkelerine ve insanlığa hizmet etmelerinde önemli bilgiler sunduğunu belirtmek istemiştir. Bu yüzden bu sözü söylemiştir.

Soru: Okul yaşamınızda karşılaştığınız zorlukları aşmak için geliştirdiğiniz iyimser davranışlar nelerdir? Birkaç cümleyle anlatınız.

  • Cevap: Her şeyin düzeleceğine olan inancım. İnsanların sabretmeleri gerektiğine inanmam. Kimseye küsmemem. Daha çok çalışmam gerektiğini anlamam.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 26 Cevabı

Soru: Okul yaşamının size neler kazandırdığını aşağıdaki yazma alanı­na yazınız.

  • Cevap


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir