Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İletişim Türleri Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İletişim Türleri Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İletişim Türleri Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 70-71

Çevrenizdeki kişilerin nasıl iletişim kurduklarını gözlemleyiniz. Gözlemlerinizden elde ettiğiniz iletişim türlerini arkadaşlarınızla paylaşınız.
Çevremdeki kişiler yazı yoluyla mesela mektup yazarak veya mesajlaşarak, konuşarak ve beden hareketleriyle birbirleriyle iletişim kuruyorlar.

Yukarıdaki ve yandaki resimlerde kullanılan iletişim araçlarının benzer yanları nelerdir
Bu resimlerde aynı iletişim türünün kullanıldığını söyleyebilir misiniz? Neden?

Benzer yanları: Her ikisinde de kağıt kullanılmıştır. Evet, aynı iletişim türünün kullanıldığını söyleyebiliriz. Her ikisi de yazı yoluyla yapılan iletişime örnektir.

Yandaki resimde insanların konuşarak iletişim kurduğu söylenebilir mi? Neden? Nasıl bir iletişim sağlanmaktadır Bu iletişim türüne ve kullanıldığı yerlere çevrenizden başka örnekler verebilir misiniz?
Hayır söylenemez. Çünkü, bu kişiler sözlü olarak değil de sözsüz iletişim kurmaktadırlar. Yani beden hareketleriyle iletişim kurmaktadırlar. Mesela, yoldan geçerken arkadaşıma elimi kaldırarak selam vermem ve onunda buna karşılık elini kaldırması sözsüz iletişime örnektir.

Yandaki resimde hangi iletişim türleri kullanılmaktadır? Söyleyiniz. İnsanların başka hangi iletişim türlerini kullandıklarını araştırınız.
Yandaki resimde kız, nişanlısıyla konuşmaktadır. Yani sözlü olarak iletişim kurmaktadır. İnsanlar beden dilleriyle de iletişim kurarlar.

Çevrenizde hangi iletişim türleri kullanılıyor? Bunlardan nasıl yararlanılıyor?
Çevremde sözlü, sözsüz ve yazılı iletişim türleri kullanılıyor. Mesela, birine hal hatır sorulacağı zaman sözlü, mektup veya mesaj yollanacağı zaman yazılı, uzaktaki birine selam verileceği zaman sözsüz iletişimden yararlanılıyor.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 62

Günlük yaşantınızda hangi iletişim türlerini kullanıyorsunuz? Aşağıda belirtilen ortamlara göre görüşlerinizi verilen yazma alanına yazınız.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İletişim Türleri Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. evvel cevap sen olmasaydın ben ne yapardım bilmem senin sayende okulda hep artı alıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir