? 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İstemeden Önce Düşünelim Cevapları | Evvel Cevap

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İstemeden Önce Düşünelim Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İstemeden Önce Düşünelim Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İstemeden Önce Düşünelim Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “İstemeden Önce Düşünelim” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

Soru: Aile bireylerinizle aynı zamanda televizyonda farklı bir kanalı izlemek istediğiniz oldu mu? Bu sorunu nasıl çözümlediniz?

  • Cevap: Evet bazen oluyor. Şu şekilde anlaşıyoruz. Birbirimizi kırmadan ortak bir kanal üzerinde anlaşıyoruz. O kanalı izliyoruz. Bazen de sıra uygulamasını yapıyoruz. Herkesin istediği kanalları sırayla izliyoruz. Böylece aramızda hiç bir sorun kalmıyor.

Soru: İhtiyaç, istek ve görüşlerimizi belirtirken başkalarının duyarlılıklarına neden saygı göstermeliyiz?

  • Cevap: Çünkü bizim isteklerimiz başkalarının duygularını incitmemeli, başkalarının haklarını ihlal etmemeli, başkalarının hassasiyetlerine zarar verecek istekler olmamalıdır. Çünkü bu tür durumlarda kendi isteklerimiz için başkalarını kırmış oluruz. Bu da doğru bir davranış değildir.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 17 Cevabı

Soru: Aşağıdaki konuşmaları okuyunuz. Doğru bulduğunuz davranışı söyleyen öğrencinin elindeki kartonun üzerine “X” işareti koyunuz.

CevapBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir