Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Kurallar Hepimiz İçin Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Kurallar Hepimiz İçin Cevapları

Okulda uyulması gereken kurallar nelerdir? Bu kurallar neden gereklidir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Okulda uyulması gereken kurallar;

Okula zamanında gitmek.
Öğretmenimizin sözünü kesmemek.
Yaramazlık yapmamak
Yüksek sele konuşmamak.
Sınıfta ve okulda yerlere çöp atmamak.
Yerleri temiz tutmak.

Bu kurallar, eğitimin iyi bir şekilde yapılabilmesi için gereklidir. Kurallara uyulmaması durumunda eğitim öğretim tam anlamıyla yapılamaz.

İncelediğiniz resimlerde hangi okul kurallarına uyulmamıştır? Bu durum, hangi sorunlara sebep olmuştur? Sizce bu sorun nasıl çözümlenebilir?
Sağdaki resimde okul kurallarına uyulmamıştır. Merdivene çıkarken sağdan çıkılır. İlk resimde öğrenciler merdivenleri sağ taraftan çıktıkları için herhangi bir sorun yaşanmamış, ikinci de ise yere düşüp yaralanmalarına neden olmuştur. Bu sorunu çözmek için okul kurallarına uymak gerekir.

Sizin okulunuzda da bunun gibi sorunlar yaşanıyor mu? Anlatınız.
Bazen yaşanıyor. Kantin sırasındayken arkadaki öğrenciler öne doğru baskı yapıyor ve sıkışmamıza neden oluyorlar.

Kerem, okula geç gelerek okul kurallarından birine uymamış ve sorun yaşamıştı. Resimlere göre Kerem, bu soruna nasıl çözüm üretmiş­tir? Bu sorun için baş­ka hangi çözüm yolları üretilebilir?
Kerem okula geç kalmıştır. Bu sorunun çözümü için, anne ve babasının erken uyumalısın sözünü dinlemiş ve erken uyumaya başlamıştır.

Çok önemli olduğunu düşündüğünüz bir okul kuralını seçiniz. Bu kurala uyulmadığında ortaya çıkabilecek sorunları belirleyiniz ve bu sorunlara yönelik uygun çözüm yolları üretiniz.
Sorun; İzin almadan öğretmenin konuşmasını bölmek.
Bu kurala uyulmazsa, öğretmenimiz dersini güzelce anlatamaz ve bizler dersten geri kalırız. Çözüm için ise parmak kaldırmayı öneririm.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 25

Okul kurallarına uyulmadığında ortaya çıkabilecek sorunlar ve bu sorunların çözüm yolları ile ilgili aşağıdaki ifadeleri tamamlayınız.

Okulda kurallara uymam gerektiğini bilirim. Okulda uymamız gereken kurallardan biri, öğretmenimiz konuşurken onun sözünü kesmemektir.

Bu kurala uyulmadığında yaşanacak sorun, öğretmenimiz dersini güzel anlatamaz. Bizlerde derslerden geri kalırız.

Bu sorunu çözmek için birkaç çözüm önerebilirim, her öğrenci parmak kaldırıp izin alarak konuşmalıdır.

Bence bu çözüm önerileri arasındaki en uygun çözüm yolu, parmak kaldırarak konuşmaktır.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Kurallar Hepimiz İçin Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

One Comment

  1. wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqw777777777777777777777777777777777777777rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrooooooooooooooooooooooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllldddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddoooooooooooooooooooooooooooooooo

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close