Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Lider Atatürk Cevapları

Evvel YouTube

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Lider Atatürk Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 109-110

Atatürk’ün en çok hangi özelliğini seviyorsunuz? Neden? Atatürk’ün bir lider olarak Türk milletine yaptığı hizmetleri gösteren fotoğrafları İnternet, ansiklopedi vb. kaynaklardan bulunuz. Bu fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşınız.
Atatürk’ün en çok ileri görüşlü oluşu özelliğini seviyorum. Çünkü, o devletimizi bulunduğu zor zamanlardan ileri görüşlülüğü sayesinde kurtarmıştır.

Atatürk’ün kişilik özellikleri, onun bir lider olmasında etkili olmuş mudur? Açıklayınız?
Evet olmuştur. Çünkü o lider birinde bulunması gereken ileri görüşlülük, zekilik, vatanseverlik gibi özelliklere sahipti.

1. Yurdumuzun bağımsızlığına kavuşmasında Atatürk’ün hangi kişilik özellikleri etkili olmuştur?
Atatürk’ün vatanseverliği, ileri görüşlülüğü, savaştaki başarıları, cesareti etkili olmuştur.

2. Atatürk’ün Türk milletine yaptığı en önemli hizmetler hangileridir?
Cumhuriyeti ilanı
Saltanatı kaldırması
Halifeliği kaldırması
Tartı ve ölçülerde değişiklikler
Soyadı Kanunu
Lakap ve unvanların kaldırılması
Harf İnkılabı

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 92

Atatürk’ün ulusal bir lider olmasında, Kurtuluş Savaşının kazanılmasında, Türk milletine kazandırdığı hak ve hürriyetlerde kişilik özelliklerinin etkisi büyüktür. Onun bu kişilik özelliklerini aşağıdaki kutucuklara yazınız.

Başka bir ülkeden, yabancı bir mektup arkadaşınız olduğunu düşününüz. Bu arkadaşınız, Atatürk’ü ulusal bir lider olduğu için biliyor ama onu daha iyi tanımak istiyor. Arkadaşınıza bir mektup yazarak Atatürk’ün Türk milleti için yaptığı hizmetleri kısaca anlatınız.

Sevgili arkadaşım

Atatürk ulusumuz için çok önemli bir liderdir. Çünkü o ülkemizi bulunduğu zor durumdan kurtarmak için büyük fedakarlıklar yapmıştır. Ayrıca, Cumhuriyeti kurmuş, saltanatı kaldırmış, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımış ve her alanda ülkemizin gelişmesi için elinden geleni yapmıştır.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Lider Atatürk Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0