Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Liderlerin Etkileri Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Liderlerin Etkileri Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Liderlerin Etkileri Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 86-87

Şimdiye kadar herhangi bir liderlik konumunda bulundunuz mu? Böyle bir tecrübeniz olduysa nerede ve nasıl? Sizce herkes lider olabilir mi? Neden?
Evet, geçenlerde evimize komşularımız gelmişti. Onların küçük çocuklarına ben bakmıştım yani liderlik etmiştim. Bence herkes lider olamaz. Çünkü herkes liderliğin gerektirdiği özelliklere sahip değildir.

Atatürk’ün önderliği toplum üzerinde hangi alanlarda etkili olmuştur? Araştırınız, öğreniniz.
Atatürk’ün önderliği toplum üzerinde siyasi ve sosyal alanlarda etkili olmuştur. Savaşlardaki başarılar, hak ve özgürlüklerin korunması gibi alanlarda yapılan yenilikler Atatürk’ün önderliğinde olmuştur.

Siz bir lider olsaydınız yaşadığınız toplumda neleri değiştirirdiniz?
Ben bir lider olsaydım yaşadığım toplumdaki yaşanan haksızlıkların son bulmasını, kavgalara, dövüşlere bir son verilmesini, bunun yerine barışın ve huzurun gelmesi konularında liderlik yapardım.

Okulunuzda kim ya da kimler liderdir? Bu kişiler lideri oldukları grup ya da toplumu nasıl etkiliyorlar? Tartışınız.
Okulumuzda öğretmenimiz, müdürümüz liderdir. Ayrıca, sınıf başkanımızda bir liderdir. Bu kişiler lider oldukları grupları iyi yada kötü yönde örnek olarak onları etkiliyor.

Ailenizde hangi durum ya da konularda, kimler liderlik ediyor? Lider olanlar diğer aile üyelerini nasıl etkiliyor? Örneklerle açıklayınız.
Para kazanma konusunda babam
Yemek yapma konusunda annem.
Tatilde ne yapılacağının belirlenmesi konusunda ben liderlik ediyorum.
Lider olanlar diğer aile bireylerinin yükünü hafifletiyor bu şekilde onları etkiliyor. Mesela, annem yemek yaparak babamın yemek yapma sorununu ortadan kaldırıyor.

Lider olan kişi çevresindekileri nasıl etkiler? Çevrenizden lider örnekleri vererek açıklayınız.
Lider olan bir kişi çevresini yakından etiler. Yeri gelir onların maddi manevi sıkıntılarını çözer. Çevremde babam, annem, öğretmenim, okul müdürüm lider olan kimselerdendir.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 73

Okulunuzda ya da ailenizde liderlik rolünü üstlendiğini düşündüğünüz bir kişi belirleyiniz. Bu kişiyle bir görüşme yaptığınızı düşününüz. Bu kişinin bir lider olarak çevresindekileri nasıl etkilediğini öğrenmek amacıyla ona sormak üzere sorular hazırlayınız.

Aşağıda verilenleri okuyarak bir liderde olması gereken özelliklerin hangilerinin doğru, hangilerinin yanlış olduğunu işaretleyiniz.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Liderlerin Etkileri Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir