Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Okul Yolunda Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sana Güveniyoruz Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Neye İhtiyacımız Var Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Neye İhtiyacımız Var Cevapları3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Neye İhtiyacımız Var Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 42, 43

Üyesi olduğunuz kulübün bugüne kadar yaptığı ve bugünden sonra yapacağı çalışmalar nelerdir? Açıklayınız.
Üyesi olduğum kulüp izcilik kulübü. Bu güne kadar çeşitli panolar hazırlandı, bilgilendirici konuşmalar yapıldı, geziler düzenlendi. Bundan sonra da böyle çalışmalar yapılacaktır.

Siz de üyesi olduğunuz öğrenci kulübünde bazı ihtiyaçlarınızın olduğunu düşünüyor musunuz? Bu ihtiyaçların neler olduğunu arkadaşlarınıza açıklayınız. Bu ihtiyaçları karşılamanın yollarını tartışınız.
İzcilik kulübünde çadıra, izci kıyafetlerine ihtiyacım var. Bu ihtiyaçlarımı ailemden aldığım paralarla karşılayabilirim.

Siz, üyesi olduğunuz kulüp çalışmasının ya da grup çalışmasının daha başarılı olması için hangi fikirleri üretiyorsunuz? Örnek veriniz.
Gerçek bir izcinin okulumuza gelip arkadaşlarımızı bilgilendirmesi fikrini üretmiştim.

1. Kulüp ya da grup çalışmalarında grubun ihtiyaçlarını belirlemenin yararları nelerdir?
Kulübün daha düzenli çalışmalar yapabilmesi, istikrarlı bir şekilde çalışmalar yapması için grubun ihtiyaçlarını belirlemek gerekir.

2. Üyesi olduğunuz öğrenci kulübünün çalışmalarında nelerin yapılmasını istersiniz?
Geziler yapılmasını,  daha fazla bilgilendirici çalışmalar yapılmasını isterim.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 37

Aşağıdaki yönergeleri okuyarak istenilen çalışmaları yapınız.

Üyesi olduğunuz kulüp arkadaşlarınızla birlikte okul dışına bir gezi düzenleyeceğinizi düşününüz. Bu gezi için ihtiyaçlarınız neler olabilir? Aşağıya yazınız.
Bu gezi için bizi gezdirecek araç, yiyecek içecek, oyun aletleri gereklidir.

Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla karşılaştırınız. Arkadaşlarınızdan farklı olarak belirlediğiniz bir ihtiyaç var mı? Varsa bunu aşağıya yazınız.
Hayır yok hemen hemen hepimiz aynı şeylere ihtiyacımız olduğunu yazmışız.

Kulüp veya grup çalışmanızda ürettiğiniz fikri arkadaşlarınıza nasıl açıklarsınız? Bu fikri arkadaşlarınızın da benimsemesi için onları nasıl ikna edersiniz? Aşağıya yazarak açıklayınız.
Fikrimi güzel sözlerle açıklarım ve arkadaşlarıma benimsetmek için deliller kullanırım.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Neye İhtiyacımız Var Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!