? 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Özel Günler Cevapları | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Özel Günler Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Özel Günler Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Özel Günler Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “Özel Günler” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 30, 31 Cevabı

Soru: Sizin için özel olan günler hangileridir? Bu günleri kimlerle paylaşıyorsunuz?

  • Cevap: Doğum günüm benim için özel bir gündür, çünkü ben bu tarihte doğdum. Doğum günümü ailemle,  sevdiklerimle ve beni seven kişilerle paylaşmayı tercih ederim.

Soru: Özel günlerde insanlar neden bir araya gelir? Özel günlerden birini seçiniz. Bu özel gün kutlaması için yeni fikirler öneriniz.

  • Cevap: Özel günlerde insanlar mutluluklarını paylaşmak için bir araya gelir. Özel günlerden birini seçmek istersem: Doğum günüm. Doğum günümle ilgili yeni bir fikir ise: Doğum günümü maskeli balo şeklinde kutlamak olur.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Soru: Bir özel gün kutlamasında neler yaptığınızı düşününüz. Bu kutlamanın daha güzel olması için neler yapardınız? Bu özel günü resim alanına çizeceğiniz bir resimle anlatınız. Daha sonra resmini çizdiğiniz günle ilgili duygularınızı noktalı yere yazınız.

  • Cevap


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir