Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Özenli Kullanılmadığında Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Özenli Kullanılmadığında Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Özenli Kullanılmadığında Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları B Teması Benim Eşsiz Yuvam “Özenli Kullanılmadığında” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 88, 89 Cevabı

Soru: Ödünç aldığınız bir eşyayı yıpratmadan sahibine geri veriyor musunuz? Bu konuda ne kadar dikkatlisiniz? Açıklayınız.

  • Cevap: Çok dikkatli davranıyorum. Çünkü emanet mala gözümüz gibi bakmalı onu sahibine aldığımız gibi teslim etmeliyiz. Emaneti yıpratmamaya emaneti korumaya çalışıyorum. Emanet mal insanın namusudur çünkü. Bu yüzden çok hassas davranmaktayım.

Soru: Kişisel eşyanızı ya da ödünç aldığınız bir eşyayı özensiz kullandığınız oldu mu? Bu durumda hangi sorunlarla karşılaştınız? Bu sorunları nasıl çözdünüz? Şimdi aynı durumda olsaydınız sorunu nasıl çözerdiniz?

  • Cevap: Kişisel eşyanızı ya da ödünç aldığınız bir eşyayı özensiz kullanmadım. Çünkü eşyalar değerlidir ve hepsi emek verilerek, para harcanarak alınmıştır. Bu yüzden kişisel veya başkasından almış olduğum eşyayı özenli ve dikkatli bir şekilde kullanırım.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Soru: Aşağıdakilerden hangileri evde ortaklaşa kullanılan eşyalardır? İşaretleyiniz

  • Cevap


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir