Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Planlı Olalım Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Planlı Olalım Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Planlı Olalım Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları B Teması Benim Eşsiz Yuvam “Planlı Olalım” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 74, 75 Cevabı

Soru: Gün içinde mutlaka yapmanız gereken ama yapamadığınız işler oluyor mu? Oluyorsa bunun nedenini nasıl açıklayabilirsiniz? Üst sınıflardan başarılı öğrencilerle görüşerek başarılı olmalarını sağlayan etkenleri araştırınız.

  • Cevap: Gün içinde mutlaka yapmanız gereken ama yapamadığınız işler elbette oluyor. Çünkü bu işleri yoğunluktan dolayı yapmaya vakit bulamıyorum.

Soru: 1. İşleri öncelik ve önem sırasına koyarak günlük ve haftalık plan yapmanın ve bu planlara uymanın yararları neler olabilir?

Cevap:

  • Plan yapmak zamandan kazandırır
  • Plan yapmak daha az çaba harcamamızı sağlar
  • Plan yapmak işlerin düzen içinde halledilmesini sağlar
  • Plan yapmak işleri kolaylaştırır

Soru: 2. Yemek, uyku, ders çalışma ve oyun saatlerine uymak neden önemlidir? Başarınızı nasıl etkiler?

  • Cevap: Hayatı planlı yaşamak insana her zaman başarıyı getirir. Düzenli saatlerde uyumak yemek yemek belli saatlerde ders çalışmak hep düzen ve plan isteyen çalışmalardır. Bundan dolayı planlı olup her gün belli bir düzende yaşamak insana hayatında önemli şeyler kazandırır. Mesela az uyursanız hemen yorulursunuz. Sağlıksız beslenir farklı zamanlarda yemek yerseniz de vücudunuzun dengesi bozulur. Bu yüzden her şeyi zamanında ve planlı yapmak gerekir.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 64, 65 Cevabı

Soru: Aşağıdaki pasta 24 dilime ayrılmıştır. Pastadaki her bir dilimin 1 saati temsil ettiğini düşününüz. Gün içinde yemek, uyku, ders çalış­ ma ve oyuna ayırdığınız sürelere göre pasta dilimlerini, bütün pasta üzerinde etkinlikleri gösteren renklerle boyayınız.

  • Cevap

Soru: Yukarıda belirtilen etkinliklere ayırdığınız süreler dengeli midir? Neden? Bu durumun başarınıza nasıl bir etkisi olabilir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

  • Cevap: Evet ayırmış olduğum süre dengelidir, bu palanlama benim hayatta daha üretken olmamı sağlar, derslerimdeki başarıları olumlu yönde etkiler.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir