Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorumluluklarım Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorumluluklarım Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorumluluklarım Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 96, 97

İnsanların evleri dışındaki görev ve sorumlulukları nelerdir?
İnsanların haklarına saygı duymak, çevreyi temiz tutmak, asla kirletmemek, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, vergi vermek vs. buna benzer görev ve sorumlulukları vardır.

Evdeki sorumluluklarımızı yerine getirmezsek nasıl sorunlar yaşayabiliriz?
Birbirimizin haklarına ve sorumluluklarına saygı duymamış oluruz. Her zaman kavgalar, sorunlar yaşarız ve birlikte kardeşçe bir hayat yaşayamayız.

Görev ve sorumluluklarınızı yerine getirince mutlu oluyor musunuz? Neden?
Evet oluyorum. Çünkü, görev ve sorumluluklarımı yerine getirince bilinçli bir insan olduğumun farkına varıyorum ve bu beni mutlu ediyor.

Görev ve sorumlulukları yerine getirmeyi aile ve ülke sevgisi ile nasıl ilişkilendirebilirsiniz? Açıklayınız.
Görev ve sorumluluklarını yerine getiren insan ailesini ve ülkesini seven insandır.Çünkü, aile ve ülkedeki sorumluluklar insanların kardeşçe bir arada yaşaması ve ülkenin uzun yıllar ayakta kalabilmesi için vardırlar. Bunları yerine getiren ülkesini seviyor demektir.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 78

Ailemiz ve ülkemizdeki insanların mutluluğu için üzerimize düşen görev ve sorumlulukların neler olduğunu aşağıya yazınız.

Çevreyi temiz tutmak.
İnsanlarla iyi geçinmek.
Vergi vermek.
Askerlik yapmak.
Üretim yapmak.
Çokça çalışmak.

Yukarıda belirttiğiniz görev ve sorumlulukları yerine getirdiğinizde kendinizi nasıl hissedersiniz? Nedenleriyle birlikte düşüncelerinizi aşağıya yazınız.
Kendimi çok mutlu hissederim. Çünkü, bunları yaparsam ailemdeki ve ülkemdeki insanlara karşı görev ve sorumluluklarımı yerine getirmiş olur ve insanların mutlu bir şekilde yaşamalarına yardımcı olmuş olurum.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorumluluklarım Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir