Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Farklı Düşünebiliriz Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İletişim Türleri Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorunumu Çözebilirim Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorunumu Çözebilirim Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorunumu Çözebilirim Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 68-69

Aile içinde çıkabilecek anlaşmazlıklar neler olabilir?
Aile içerisinde çıkabilecek anlaşmazlıklar yemek konusunda olabilir, televizyon izlemek, hafta sonu bir gezi yapılacaksa gezinin nereye düzenleneceği olabilir, evi düzenleme de olabilir, miras konusunda olabilir.

Neden Efe, sorununa en uygun çözümü bulduğunu düşünmektedir? Efe’nin yerinde siz olsaydınız ne yapardınız?
Efe, yanına çizgi film CD’si alarak İsmet amca gile gitmiş ve orada sıkılmamıştır. Efe’nin yerinde  ben de olsam buna benzer bir şey yapardım.

Ecem’in sorununu çözebilmek için farklı çözüm yolları bulunuz. Bu çözüm yollarını arkadaşlarınızla tartışarak en uygun önerinin hangisi olduğunu belirleyiniz ve nedenini açıklayınız.
Ecemin yanında ders çalışmak yerine başka bir odada veya salonda ders çalışabilir. Bu şekilde Ecem uyuyabilirken, ders çalışmak isteyen de dersine çalışır.

Ailenizle aranızdaki anlaşmazlıkları çözmek için öncelikle neler yaparsınız? Sorunu tüm aile bireylerini mutlu edecek şekilde çözümlediğinizde neler hissedersiniz?
Öncelikle anlaşmazlıkları çözmek için görüşümü belirtirim ve sakin olmaya çalışırım. Ardından aile bireylerimin görüşünü alır ve hepimizin isteklerine uygun bir çözüm üreterek mutlu olurum.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 61

Ailenizde yaşanabilecek bir sorunu belirleyiniz. Aşağıdaki yazma alanlarını da bu sorunu dikkat alarak doldurunuz.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorunumu Çözebilirim Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. çok güzel cümle kurysunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir