Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorunumu Çözüyorum Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorunumu Çözüyorum Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Sorunumu Çözüyorum Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “Sorunumu Çözüyorum” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

Soru: Okul ve sınıf eşyalarınız hangileridir? Bunları özenli kullanmadığınızda hangi sorunlarla karşılaşabilirsiniz? Örnek vererek açıklayınız.

  • Cevap:Okul eşyalarım: Okul bahçesi, Okulda spor yaptığım yerler, kantin,

    Sınıf Eşyalarım: Sıram, çantam, defterim, kalemim, silgim, su içeceğim kap

Soru: Okul ve sınıf eşyalarından birini düşününüz. Bu eşyanın özensiz kullanılması nasıl bir sorun yaratır? Ortaya çıkan sorunu nasıl çözebilirsiniz?

  • Cevap: Okul eşyaları devlete aittir. Devlet malı bizim vergilerimizden kesilen paralarla alınmaktadır. Yani bir bakıma bizlerin alın terleriyle alınır. Bizden sonra da kardeşlerimizin bu eşyalarını kullanmalarını istiyorsak bu eşyaları iyi korumalı ve kullanmalıyız. Bunun yanında eşyalara zarar vermek bizlere bir şey kazandırmaz.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Soru: Aşağıdakilerden hangisi okul veya sınıf eşyalarındandır? İşaretleyiniz.

  • Cevap:

Soru: Okul ve sınıf eşyaları özenli kullanılmadığında ortaya çıkabilecek bir sorun belirleyiniz. Bu sorunu çözmek için farklı çözüm önerilerinizi balığın kılçıklarına yazınız.

  • Cevap


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir