Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Temada Geçen Kavramlar Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Temada Geçen Kavramlar Cevapları


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Temada Geçen Kavramlar Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders ve Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları A Teması Okul Heyecanım “Temada Geçen Kavramlar” Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Soru: “Okul Heyecanım” teması boyunca yaptığınız etkinlikleri düşününüz. En çok hoşunuza giden etkinliği ve nedenini arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: En çok sayfa 38’deki “Trafik Kuralları” etkinliği hoşuma gitti. Çünkü trafik kurallarına dair birçok şey öğrendim.

Soru: “Okul Heyecanım” temasında öğrendiğiniz kavramlardan beş tanesini seçerek bu kavramların geçtiği bir hikâye yazınız.

  • Cevap:(temalar: hak, iyimserlik, dürüstlük, tutumluluk, yeterlilik)

    Hak yemek insana yapılacak en büyük kötülüktür. Günlerden bir gün köyün birinde yaşayan dürüst bir adam varmış. Dürüst adam kimseye yalan söylemez, herkesin saygısını kazanırmış. Bu adam üstüne başına yeni elbiseler almazmış. Herkes cimri dermiş adama oysa adam tutumlu biriymiş. Ne zaman ki kıtlık gelmiş ürünler yetmez olmuş adam daha önceden biriktirdiklerini yemeye başlamış. Böylece kendine yetmeye başlamış. Böylece bundan sonra herkes onun gibi davranmaya tutumlu olmaya başlamış.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Öğrenci Çalışma Kitabı Sayfa 40, 41 Cevabı

Soru: “Okul Heyecanım” temasında öğrendiğiniz kavramlar bulmacada soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru yazılarak gizlenmiştir. Bu kavramları bularak örnekteki gibi işaretleyiniz.

Bulduğunuz kavramları aşağıdaki ve yan sayfadaki yazma alanlarına yazınız.

Soru: Bulmacada bulup sıraladığınız kavramlardan istediğiniz beş tanesini seçiniz. İçinde bu kavramların geçtiği cümleler kurunuz.

Seçtiğim kavramlar: levha, duyarlılık, dürüstlük, kaza, barış.

Cevap:

  1. Trafik levhaları ile ilgili çok şey öğrendim.
  2. Arkadaşlarıma yardım etmek için duyarlılık gösterdim.
  3. Dürüstlük insan hayatındaki önemli değerlerdendir.
  4. Kaza geliyorum demez.
  5. Barış içinde yaşamalı bütün Dünya.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir