Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Bilgiye Ulaşırken Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Hayır Diyebilirim Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Trafik Kuralları Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Trafik Kuralları Cevapları3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Trafik Kuralları Cevapları

Okula geliş ve gidişleriniz sırasında hangi trafik işaret ve levhalarını görüyorsunuz? Bunlar, oralara hangi amaçla konmuş olabilir? Açıklayınız.
Okula gidiş gelişlerde yaya geçidi, okul geçidi, hız sınırı gibi trafik levhalarını görüyorum. Bunlar oraya trafik akışının daha iyi ilerlemesi için konulmuştur.

Aşağıdaki resmi inceleyerek konuşma balonlarını okuyunuz. Resimde yer alan doğru ve yanlış davranışları söyleyiniz.

Resimde yer alan çocuklardan üst geçidi kullanmayanlar yanlış, kullananlar ise doğru davranmışlardır. yayalara yol vermeyen bisikletli de yanlış davranmıştır.

Okula geliş ve gidişlerinizde trafikte yaşadığınız bir sorun oldu mu? Açıklayınız. Resimde trafik kurallarına uymayanlar var mı? Bunlar kim? Böyle düşünmenizin nedenlerini açıklayınız. Resimde gösterilen trafik işaret ve levhaları ile trafik kurallarından hangisine, niçin uymamız gerekiyor? Tartışınız.
Evet oldu, bazen kaldırımlara araba park ediliyor. Bu yüzden sıkıntı çekmiştim.  Resimde trafik kurallarına uymayanlar var. Mesela, çocuklar üst geçidi kullanmıyorlar, bisikletli de yanlış davranmış.
Resimde gösterilen trafik işaret ve levhalarından kırmızı ışıkta durmak yeşilde geçmek, yaya geçidinden geçerken yayalara yol vermek ve bisiklet girişinin yasak olduğu yerlere girmemek gibi kurallara uymak gerekir. Bu kurallar trafiğin daha sağlıklı ilerlemesini sağlar.

Trafik işaret ve levhalarına uygun davranmak, trafik kurallarına uymak bize neler kazandırır?
Trafik işaret ve levhalarına uygun davranmak, trafik kurallarına uymak bizlere trafikte daha sağlıklı yer almamızı sağlar ve trafik akışı daha düzenli ilerler.

DERS KİTABI Sayfa 34

Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Resimde, trafikte yapılmaması gereken beş yanlış davranış verilmiştir. Bu yanlış davranışları belirleyerek işaretleyiniz. Bunların neden yanlış olduğunu resmin altındaki yazı alanına yazınız.

Resimde üst geçit varken onu kullanmayan çocuklar var.
Yayalar için kırmızı ışık yanarken kırmızı da öğrenciler geçmiş.
Bisiklet girişinin yasak olduğu yola bisiklet girmiş.
Bir öğrenci servisin arkasında bekliyor.
Bir öğrenci de iki aracın arasında bekliyor.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Trafik Kuralları Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!