Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Türkiye’m Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Türkiye’m Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Türkiye’m Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 94, 95

Yuva dendiğinde aklınıza neler geldiğini söyleyiniz. Ülkemizin farklı yerleri ve özellikleri hakkında bilgi edinip arkadaşlarınızla paylaşınız.
Yuva dendiğinde aklıma bir kimsenin yaşadığı, barındığı, yemeğini yediği, hayatını geçirdiği bir yer aklıma geliyor.

Siz de yaşadığınız şehrin ve bulunduğu bölgenin ismini söyleyiniz. Yaşadığınız bölgenin ülkemize kattığı güzelliklerin neler olduğunu arkadaşlarınızla belirleyiniz.
Yaşadığım bölge Akdeniz Bölgesi. Bölgemde yer alan tatil merkezleri, plajlar ülkeme ayrı bir güzellik katıyor.

Evinizi hangi yönleriyle ülkemize benzetebilirsiniz? Ülkemizin bütünlüğü ve bölgelerimizin önemini anlatan sloganlar üretiniz.
Evimizde birçok oda bulunmaktadır. Her odada ise farklı bir iş yapılır. Mesela mutfakta yemek yapılır. Ülkemizde de farklı bölgeler bulunur. Her bölgeninde farklı özellikleri vardır. Kimisinde hayvancılık kimisinde tarım yapılır ve ihtiyaçlarımız karşılanır.

Örnek slogan

Bölünmez asla aziz vatanım.
Her bölgesi ayrı güzel, kardeşliği ise ömre bedel.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 77

Ülkemizi de bir yuva olarak gördüğünüzü anlatan bir slogan yazınız.

Evinizin bütünlüğü ile ülkemizin bütünlüğü arasındaki benzerliği, evinizin farklı bölümleriyle ilişkilendirerek açıklayınız.
Mesela, evimizin mutfağında yemek yapılır, banyosunda yakanılır. Bu şekilde ihtiyaçlarımız karşılanır ve bu ev bizim için yuva olur. Ülkemizde de bazı yerlerde tarım bazılarında hayvancılık yapılır ve bu şekilde bizim için ihtiyaçlarımızı karşılayan bir yuva olur.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Türkiye’m Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorumlar

  1. beğendim

  2. Eyy bu ne burada ödev yokki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir