Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı İletişimdeki Değişmeler Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Bu Oyunu Biliyorum Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yaşadığım Yer Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yaşadığım Yer Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yaşadığım Yer Cevapları

Yaşadığınız yerin eski hâliyle şimdiki hâlinin aynı olup olmadığını araştırınız. Araştırmanızın sonuçlarını arkadaşlarınızla paylaşınız.
Yaşadığım yerin şimdi ile geçmişteki hali arasında büyük fark var. Önceden yaşadığım yerde elektrik su bile yokmuş, yolları çok kötüymüş. Şimdi ise yaşadığım yer daha modern, evler daha lüks, yolları düzgün, elektrik ve su var.

Üstte verilen görselleri inceleyiniz. Melih’in yaşadığı yerleşim biriminin eski ve yeni hâli arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir? 
Eskiden yolları çok kötüymüş, araba yokmuş, evler tek tatlıymış. Ancak yeni halinde yol çok güzel, araba var binalar yapılmış.

Sizin yaşadığınız yerin, geçmişteki hâli ile şimdiki hâli arasında farklılıklar var mı? Anlatınız.
Evet var, eskiden evimiz tek katlıymış, elektrik ve su yokmuş, yolları bozukmuş. Şimdi ise evimiz gayet güzel, elektrik ve su sıkıntısı yok, yollarımız düzenli.

Yaşadığınız yerleşim biriminde zaman içerisinde değişikliklerin yaşanmasının nedenleri neler olabilir?
Bunun nedeni, teknolojinin gelişmesi ve maddi imkanların daha iyiye gitmesidir.

Çalışma KİTABI Sayfa 100

Aşağıdaki alanlara yaşadığınız yerleşim yerinin eski ve yeni durumunu gösteren birer fotoğraf bulup yapıştırınız. Bu iki durumun benzerlik ve farklılıklarını, belirtilen yazma alanlarına yazınız.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yaşadığım Yer Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir