Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yüksekten Bakmak Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yüksekten Bakmak Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yüksekten Bakmak Cevapları

Varlıkların gerçek boyutları ile yukarıdan bakıldığındaki görüntü ve boyutları arasında nasıl bir fark vardır? Açıklayınız.
Varlıklar, yukarıdan bakıldığında çok küçük görülür. Mesela, okulun son katındaki sınıftan dışarıdaki arkadaşlarımıza baksak onları küçük bir şekilde görürüz. ancak, yaklaştıkça daha büyük görünürler

Sınıfımızın üstünde uçakla dolaştığımızı düşün. Sıralar ve diğer eşyalar nasıl görünür? Şimdi sınıfımızın krokisini çizelim ve çizdiğimiz krokide sıramızın yerini gösterelim.
Sınıfımın üstünde uçakla uçtuğumu düşündüğümde, sıralar ve eşyalar çok küçük görrdüm hatta göremezdim. Çünkü, okulumun çatısı görmemi engellerdi.

Siz de sınıfınızın ve okulunuzun üstünde uçakla dolaştığınızı düşü¬nün. Neler görüyorsunuz? Gördüğünüz şekilleri defterinize çiziniz.
Okulumun yalnızca çatısını, yeşil alanları görebiliyorum. Arkadaşlarımı göremiyorum.
Okulunuzun krokisinde sınıfınızın yerini, sınıfınızın krokisinde sıranızın yerini gösterebilir misiniz? Çizimler yaparak gösteriniz.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 21

Okulunuzun ve sınıfınızın krokisini aşağıdaki alanlara çiziniz. Sınıfınızın krokisi üzerinde sıranızın yerini işaretleyiniz.

Okul Krokisi Örnek

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Yüksekten Bakmak Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

4
like
2
love
4
haha
2
wow
2
sad
13
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir