Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ufuk ÖZÇELİK tarafından 304 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Burcu GÜRCAN tarafından yapılmış.

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

3.Bir fabrikada, önceden 3700 bisiklet üretilmişti. Fabrikada her gün 100 bisiklet daha üretildiğine göre 1 hafta boyunca, her günün sonunda fabrikada üretilen toplam bisiklet sayılarını, yüzer ileriye doğru sayarak bulunuz. (Çözümü defterinize yapınız.)Üç basamaklı bir doğal sayı yazalım.
Doğal sayının basamaklarını ve sayıdaki rakamların basamak değerlerini yazalım. Doğal sayıda bir rakam daha olsaydı sayı kaç basamaklı olurdu?
Doğal sayıdaki en büyük basamağa ne ad verilebilirdi? Nedenini açıklayınız

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı

589

  • 5: Yüzler basamağı
  • 8: Onlar basamağı
  • 9: Birler Basamağı

Doğal sayıda bir rakam daha olsaydı binler basamağı olurdu. Bu sebepten dolayı doğal sayıdaki en büyük basamağa binler basamağı adı verilir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close