Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Matematik Dikey Yayıncılık / 4. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 48 Cevabı
4. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabının Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 48 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Dikey Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 48 Cevabı

SORULAR

Çıkarma İşlemi ile İlgili Problemler Kurma

1. 2272 yolcusuyla İstanbul’dan Girne’ye hareket eden bir geminin sırayla uğradığı limanlar ile limanlarda inen ve limandan gemiye binen yolcu sayıları tabloda verilmiştir. Tablodaki verilerden yararlanarak defterinize çözümünde çıkarma işlemi yapmayı gerektiren problemler kurunuz ve çözünüz.

2. Bir gazete satış noktasında bir hafta boyunca satılan gazetelerin sayıları tabloda verilmiştir. Tablodaki verilerden yararlanarak defterinize çözümünde çıkarma işlemi yapmayı gerektiren problemler kurunuz ve çözünüz.

3. Tabloda akvaryum balıklarının toptan satışını yapan akvaryumcunun bir ayda sattığı balıkların sayıları gösterilmiştir. Tablodaki verileri kullanarak defterinize çözümünde toplama ve çıkarma işlemleri yapmayı gerektiren üç problem yazınız.

4. “Salih dede bahçe işleri ile ilgilenmekten çok hoşlanır. Geniş bir arazisi olan Salih dede, büyük bir bahçe oluşturmak için kolları sıvıyor. Bahçesine 1402 portakal, 803 mandalina, 401 limon ve 376 greyfurt fidanı dikiyor. Bahçesi ile ilgilenmesi için yanında çalıştırdığı bahçıvan fidanları sulamayı unutunca portakal fidanlarının 304’ü, mandalina fidanlarının 29’u ve greyfurt fidanlarının da 172’si kuruyor. Salih dede bu duruma çok üzülüyor. Bahçıvan yaptığı hatadan büyük pişmanlık duyuyor ve hatasını telafi etmek için yeni fidanlar dikiyor. Bahçıvanın bu davranışı Salih dedenin üzüntüsünü biraz hafifletiyor.” Yukarıdaki metnin verilerinden yararlanarak defterinize çözümünde toplama ve çıkarma işlemleri gerektiren problemler kurunuz.

Proje Uyarısı: Proje sunumunu yaptınız mı?


CEVAPLAR

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. çok güzel ama keşke 44sayfa olsa

  2. çok güzel ama 44 sayfa olsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir