Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 126

“4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 126 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 126

Günlük hayatınızda farklı özelliklere sahip birçok karışımı ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlarda, karışımı oluşturan maddelerin özelliklerine göre çoğunlukla kullanılan üç ayırma yöntemi bulunmaktadır.

Eleme
Katı-katı karışımları ayırmak için kullanılan bir yöntemdir. Unu içindeki yabancı maddelerden, buğdayı kabuğundan veya taşlardan ayırmak için eleme yöntemi kullanılır.

Süzme
Katı-sıvı karışımları ayırmak için kullanılan bir yöntemdir. Yıkanan mercimeği, pişen makarnayı veya mantıyı, çayın posasını ayırmak için süzme yöntemi kullanılır.

Mıknatısla Ayırma
Mıknatıs tarafından çekilebilen en az bir maddenin bulunduğu karışımları ayırmada kullanılan bir yöntemdir. Toplu iğne-boncuk, demir tozu-kum gibi karışımları ayırmak için mıknatısla ayırma yöntemi kullanılır.

PEKİŞTİRELİM

Tabloda verilen karışım örneklerini ayırmak için uygun olan ayırma yönteminin bulunduğu kutuyu (X) işareti ile işaretleyiniz.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 126 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
9
love
3
clap
1
happy
1
sad
0
confused
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!