Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 116

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 116

Elimize birkaç tane buz parçası alalım ve bir süre bekleyelim. Buzda ne gibi değişimler gözlemlediğimizi defterimize yazılım.

  • Cevap: Buz zamanla erimeye başladı. Ve en sonunda sıvı halini aldı.

Maddelerin katı, sıvı ve gaz hâllerinde olduğunu biliyoruz. Peki, maddelerin katı, sıvı ve gaz hâllerinin özellikleri neler olabilir?

  • Cevap:

Madde: Madde kütlesi hacmi ve eylemsizliği olan her şeydir. Maddenin aynı zamanda kütlesi hacmi vardır. maddenin üç fiziksel hali vardır:
1)Katı: Maddenin belirli bir şekle ve hacme sahip en düzenli halidir. Örneğin, Tahta, Buz birer katı örneğidir.
2)Sıvı: Sıvı maddenin belirli bir hacmi vardır, ancak belirli bir şekli yoktur. Sıvıyı oluşturan tanecikler arasında az da olsa boşluk bulunur. Örnek Su benzin, alkol
3)Gaz: Maddenin sıvı hal gibi belirli bir şekli yoktur. Bir gazın hacmi bulunduğu kabın hacmine eşittir. Gazların hacimleri basınç ve sıcaklıklarına bağlı olarak değişir. Hava, Karbondioksit, oksijen birer gazdır.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
5
7
2
3
16
1
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!