Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 119

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 119

Yukarıdaki öykünün başkahramanı biz olsaydık bazı davranışları yaparken kendimizi nasıl kontrol edebilirdik? Bizim sorumluluğumuzda olan işleri yaparken kurallara nasıl uyardık? Akvaryumdaki suyun sıcaklığını nasıl ayarlardık? Sıcak olan bir madde nasıl soğur? Soğuk olan bir madde nasıl ısınır?

  • Cevap: Akvaryumu aldığı yerdeki görevliyle konuştuktan sonra eve gelip öğrendiğim şeyleri annemle paylaşırdım ve onun yönlendirmesiyle hareket ederdim. Akvaryumdaki suyun sıcaklığını elimizle kontrol ederekten ayarlayabiliriz yada ölçme aletiyle kontrol ederek. Sıcak olan bir maddeyi soğuk bir suyun içine koyarsak soğutabiliriz. Soğuk olan bir maddeyi sıcak suyun içine koyarak yada ısı vererek ısıtabiliriz.

Yeni doldurulmuş bir bardak çay ile bir bardak buzlu suyun sıcaklıkları hakkında ne söyleyebiliriz?

  • Cevap: Yeni doldurulmuş bir çay çok sıcaktır. Bir bardak buzlu su ise çok soğuktur.

Sıcak çayı soğutmak veya soğuk suyun sıcaklığını artırmak için ne yaparız? Bu konuda tahminlerde bulunalım. Tahminlerimizi arkadaşlarımızla tartışalım. Maddenin ısınıp soğumasına yönelik bir deney tasarlayalım. Tasarladığımız deneyi defterimize yazarak daha sonra arkadaşlarımızla paylaşalım. Bir etkinlik yaparak kendi tasarladığımız deney ile karşılaştıralım.

  • Cevap: Sıcak çayı soğutmak için üstüne soğuk su ekleyebiliriz. Soğuk olan çayı ısıtmak için ise sıcak su ekleyebiliriz.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 119 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
10
8
4
3
14
1
3

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!