Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

Sevgili arkadaşlar,
Bu görev bizim yaratıcı düşünme, araştırma yapma ve model oluşturma becerilerimizin gelişmesine katkıda bulunacaktır.
Çalışmamızı yaparken kitabımızın 11. sayfasındaki “Fen, Mühendislik ve Girişimcilik Uygulamaları” başlığı altındaki bilgileri okuyalım.
Bu çalışmamızı hazırlarken aşağıdaki adımları izlememiz bize yardımcı olacaktır:
1. Çalışmamızı yaparken öğretmenimizden yardım alalım. Öğretmenimizin rehberliğinde gruplar oluşturalım. Grup arkadaşlarımız arasında görev paylaşımı yapalım. Proje süresince yapacağınız çalışmaları planlayalım.
2. Karışımları ayırma (eleme, süzme, mıknatısla ayırma) yöntemleri hakkında çeşitli kaynaklardan araştırma yapalım. Araştırma sonuçlarımıza göre hipotezimizi belirleyelim.
3. Eleme, süzme ve mıknatısla ayırma yöntemlerini kullanabileceğimiz üç farklı karışım örneği hazırlayalım. Bu karışımları nasıl hazırladığımızı ve karışımdaki maddeleri nasıl ayırdığımızı gösteren bir poster çalışması yapalım.
4. Çalışmamız için bütçe planlaması yapalım. Planlamamızda giderlerimizi ve gelirlerimizi gösterelim.
5. Projemiz süresince edindiğimiz bilgileri, yapmış olduğumuz çalışmaları, bütçemizi ve posterimizi anlatan bir rapor hazırlayalım.
6. Çalışmamızı öğretmenimiz tarafından belirlenen bir tarihte sınıfta sunalım.
Bu çalışmadaki performanslarımız “Değerlendirme Anahtarındaki ölçütlere göre öğretmenimiz tarafından değerlendirilecektir.
Çalışmamızı yıl sonunda bilim şenliğinde sunmak üzere saklayalım.

  • Cevap:

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
15
10
6
81
119
2
7

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!