Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 152

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 152 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 152

Ben Olsam

Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanımının önemi ile ilgili düşüncelerimizi aşağıda verilen “Ben olsam” bölümlerine yazalım. Arzu annesinin uyarılarına rağmen odasının lambalarını sürekli açık bırakıyordu.

  • Cevap:

Ben olsam: asla sürekli açık bırakmam çünkü boşuna elektrik israfına sebep olurdum. Babası Serdar’ı markete gönderdi. Marketten tasarruflu ampul almasını söyledi. Serdar normal ampullerin daha ucuz olduğunu görünce tasarruflu ampul yerine normal ampullerden daha fazla aldı. Eve geldiğinde babası bunun doğru olmadığını söyledi. Ben olsam: tasarruflu ampul alırdım. Biraz daha pahalı olabilir ama elektrik tüketimi daha az olacağı için elektrik faturasına da etkisi olacaktır ve daha az bir fatura gelecektir.

Yukarıda, bir arkadaşımızın merak ettiği konuyla ilgili Bilim Çocuk dergisine yazdığı yazı verilmiştir. Geceleri gökyüzüne baktığımızda yıldızların ne kadarını görüyoruz? Bunun nedeni ne olabilir? Bu soruya cevap bulabilmek amacıyla bir etkinlik yapalım.

  • Cevap:  Yaşadığı şehir aşırı aydınlatmanın olduğu bir yer. Fazla aydınlık olan bölgelerde gecenin karanlığı azalıyor. Ve yıldızları görmekte zorlanıyor. Ama ışığın az olduğu bir şehirde yada bölgede yaşıyor olsaydı eğer yıldızları daha net görebilir.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
25
55
13
14
23
4
6

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!