Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

Ses şiddetini değiştirmeye yarayan araçların neler olduğunu öğrendik. Peki bu araçların olumlu ve olumsuz etkileri neler olabilir?

  • Cevap: İşitme sıkıntısı duyan insanlar için yada bir topluluğa konuşurken herkesin duymasını sağlar. Ama yüksek sese maruz kalan insanlarda işitme kaybı ve kulak rahatsızlıkları olabilir.

Şiddetli ses üreten teknolojik araçların olumlu ve olumsuz etkilerinin neler olduğunu çeşitli kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonuçlarımızı bilgisayardan yararlanarak elektronik sunu şeklinde hazırlayıp sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.

  • Cevap: Şiddetli ses üreten araçlar sayesinde, sesler istenilen yere ulaştırılabilmektedir. Bu araçlarla sesin şiddeti artırılabilmektedir. Kalabalık ortamlarda seslerin duyulmasını sağlamak için sesin şiddetini artıran araçlar kullanılır. Törenlerde ve konserlerde konuşmaların, şiirlerin ve şarkıların herkes tarafından işitilmesi için mikrofon, hoparlör gibi araçların kullanılmıştır.

Peki, şiddetli ses üreten araçların olumsuz etkileri neler olabilir?

  • Cevap: Fazla ses çıkardıkları için işitme  işitme kaybına kulak rahatsızlıklarına sebep olabilir.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
21
6
4
8
21
3
5

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!