Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 174

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 174 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 174

1. Evimizde, okulda elektrik, su, besin gibi kaynakları kullanırken nelere dikkat ediyoruz?

  • Cevap: Elektrikli eşyalara asla ıslak elle dokunmuyoruz. Elimizi prize sokmuyoruz. Elektrikli eşyalarla oynamıyoruz. Su hayatımızın en önemli parçalarından biri. Vücudumuzun büyük bir kısmı su. Bu yüzden günlük su alımımıza dikkat ediyoruz. Besinlerin vücudumuzun sağlıklı olmasını sağladığını, bize enerji verdiğini ve hayatımızı devam ettirmeye yardımcı olduğunu biliyoruz.

2. Geri dönüşüm kavramı ile ilgili neler biliyoruz? Bilgilerimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap:  Geri dönüşüm hem ülkemizin ekonomisi açısından hem de doğanın korunması adına çok önemli bir olay olduğunu biliyoruz.

Yukarıda verilen resmi inceleyelim. Resimde gördüklerimiz için neler söyleyebiliriz? Suyun kullanımı doğru mu? Elektrikli aletler sürekli çalışırsa neler olabilir?

  • Cevap: Gündüz olduğu halde evin ışıkları yanıyor ve bu çok yanlış bir şey. Suyla işi olmadığı halde boşuna suyun çeşmesi açık ve boşuna akıyor. Çim biçme makinesi elektrikli bir araç ve çimleri sulamak için olan fıskiyeler açık olduğu halde çim biçme makinesiyle orada iş yapması çok yanlış.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 174 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
29
9
4
5
15
0
3

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!