Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 33 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

Günlük konuşmalarımızda “Güneş doğdu”, “Güneş battı.” cümlelerini kullanırız.
Güneş’in doğması ve batması nasıl gerçekleşiyor olabilir?

  • Cevap:

2.Gecenin ve gündüzün nasıl oluştuğunu araştıralım.

  • Cevap: Dünyanın kendi etrafında dönmesiyle gece ve gündüz oluşur. Şöyle düşünebiliriz dünyamız kendi etrafında dönerken bir tarafı güneşe bakarken diğer tarafı güneş görmez. Güneşe bakan kısım aydınlık güneş görmeyen kısmı da karanlık olur. Dünya kendi etrafında döndüğü için karanlık ısım aydın kısma geçerken güneşin doğduğunu görür, aydınlık kısımda karanlık kısma geçtiği için güneşin battığını görür. Yani güneşin doğması karanlıktan aydınlığa yani gündüze geçtiğimizi temsil eder güneşin batması da aydınlıktan karanlığa geçtiğimizi yani akşam olduğunu temsil eder.

Yukarıdaki resimde, Güneş’in gün içinde gökyüzünde bulunduğu yerler çizilmiştir. Biz de Güneş’in gökyüzünde bulunduğu yerleri bir gün boyunca gözlem yaparak tespit edebiliriz. Unutmamak gerekir ki Güneş’e çıplak gözle bakmak zararlıdır.

Yukarıdaki resimde gördüğümüz durum Güneş’in mi yoksa Dünya’nın mı hareketi sonucunda oluşur?

  • Cevap: Dünya’nın hareketi sonucu oluşmaktadır.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
16
5
6
4
30
1
3

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!