Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 53

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 53 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 53

Beslenme alışkanlıklarımızı bir düşünelim. En çok ne tür yiyeceklerden hoşlanıyoruz? Sağlıklı besleniyor muyuz? Sağlıklı beslenmeye önem veriyor muyuz? Okula gelirken hazırladığımız beslenme çantamıza koyduğumuz yiyecekleri seçerken nelere dikkat ediyoruz?
Öğünlerimizde tükettiğimiz besinleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap: Ben en çok  börek, poğaça, patates kızartması gibi yiyeceklerden hoşlanıyorum. Evet annem sayesinde sağlıklı besleniyorum. Evet veriyorum. Okula gelirken annem, büyümemi ve gelişmemi sağlayacak yiyecekler koymaya önem gösteriyor.

Besinlerin tazeliğinin ve doğallığının sağlıklı yaşam için önemini çeşitli kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonuçlarını sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.

  • Cevap: Besinlerin taze ve doğal olması sağlıklı yaşam için çok önemlidir. Taze ve doğal besin içerik açısından mineral ,vitamin vb. açısından çok zengin olur ve vücudumuza çok daha fazla yarar sağlar.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
35
90
14
13
52
11
6

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!