Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71

5. Soluk alıp verme, hareket etme gibi yaşamsal faaliyetlerimizi yerine getirmek için enerjiye ihtiyaç duyarız. Bu enerjiyi, tükettiğimiz besinlerden elde ederiz. Yukarıda verilen açıklamaya göre aşağıdaki besinlerden hangisi vücuda enerji sağlamaz?

  • Cevap: B

6. Besin maddeleri içeriklerine göre protein, yağ ve karbonhidrat olarak sınıflandırılır. Proteince zengin olan besinler vücudumuzda yapıcı ve onarıcı olarak görev yapar. Yukarıda verilen bilgiye göre aşağıdakilerden hangisi proteinler grubunda yer alır?

  • Cevap: D

7. Son zamanlarda fazla kilo alan Ahmet Bey bundan rahatsız olmuş ve beslenme konusunda bir uzmana gitmiştir. Uzman doktor, Ahmet Bey’e protein ağırlıklı besinleri tercih etmesini ve düzenli spor yapmasını tavsiye etmiştir. Buna göre Ahmet Bey akşam yemeği için aşağıdaki menülerden hangisini seçerse uzman kişinin tavsiyesine uymuş olur?
A. Patates kızartması, köfte, meyve suyu
B. Börek, çay
C. Balık, salata, su
D. Makarna, börek, su

  • Cevap: C

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
88
21
7
4
23
4
8

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!