Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 74 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

Aşağıdaki metinde yer alan boşlukları, balonların içinde yazan sözcüklerle uygun şekilde tamamlayalım.

  • Cevap: beslenme, proteinlere, karbonhidratlar, yağlar, vitaminler, mineraller, sigara, alkol, sudan.

Sağlıklı beslenme çağındayız. Yaşam tarzımızda ve beslenme alışkanlıklarımızda yapacağımız değişikliklerle sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz. Büyümek için proteinlere gereksinim duyduğumuzu biliyoruz. Yediğimiz et, yumurta, süt gibi besinlerde protein bulunur. Vücudumuz için enerji denince akla ilk gelen besin grubu karbonhidratlardır. Bu besin içeriği mısır, havuç, patates, makarna gibi yiyeceklerde bulunur. Vücudumuz için gerekli besin maddelerinden biri de yağlardır. Birçok meyve ve sebzede neredeyse hiç yağ bulunmaz. Yediğimiz yiyeceklerde bulunan vitaminler bedenimizin düzgün çalışması ve büyüyüp gelişmesi için önemlidir. Gereksinim duyduğumuz vitaminleri almak için dengeli ve düzenli beslenmeliyiz. Kemiklerimizin gelişimi ve korunması için de mineraller gereklidir. Bunlar hemen hemen her besinde bulunur. Vücudumuzun sağlığını korumanın yollarından biri de sigara ve alkol  gibi zararlı maddelerden uzak durmaktır. Sağlıklı bir vücut için bu maddeleri kullanmamalıyız. Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluşur. Su vücudumuz için önemli bir besin maddesidir. Aynı zamanda yapacağımız egzersizlerle de vücudumuzun sağlığını korumaya yardımcı oluruz.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
205
107
26
19
95
39
15

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!