Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 76

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 76

1. Hareketli bir cismi hızlandırmak, yavaşlatmak veya bu cismin hareket yönünü değiştirmek için neler yapmak gerektiğini arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap: Bir cismi hızlandırmak yavaşlatmak yada yönünü değiştirmek için ona kuvvet uygulamamız gerekir.

2. Cisimlere şekil vermek için neler yapıldığını araştıralım.

  • Cevap: Cisimlere şekil vermek içinde kuvvet uygulanır. Nasıl bir şekil vermek istiyorsak o yönde bir kuvvet uygularız.

Heykel sanatı, çeşitli maddelerin yontulması ya da kalıba alınması tekniği ile şekillendirilmesi sonucu ortaya çıkan bir sanat etkinliğidir. Bu sanatta taş, mermer, kil, ahşap gibi malzemeler kullanılır. Heykeltıraşlar ise bu malzemeleri işleyerek heykel yapan kişilerdir. Heykeltıraşlar eserlerini yaparken kuvvetin maddeler üzerindeki hangi etkilerini kullanıyor olabilirler?

  • Cevap: Heykeltıraşlar kuvvetin şekil değiştirme etkisini kullanarak eserlerine şekil veriyor.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
27
18
3
5
37
4
7

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!