Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77

Aslı, köpeğini sabah saatlerinde gezdirmek için parka götürdü. Köpeği ile Aslı arasında kuvvetli, sıcacık bir ilişki vardı. Hayvanlarla insanlar arasında çıkar gözetmeyen bir bağ vardır. Bu bağ, Aslı ile köpeği arasında da çok belirgin şekilde gözlenmekteydi. Köpeği Aslı’ya çok sadıktı. Aslı da köpeğinin her türlü ihtiyacını karşılar, ona çok iyi bakardı. Aslı, köpeğini parkta gezdirirken köpeği birden koşmaya başladı. Köpek hızla koşarken Aslı da onun hareketini kontrol etmek için ipinden çekmek zorunda kaldı. Ama kısa bir süre sonra köpeğin ipini serbest bıraktı. Köpeğin doğruca çimlerin üzerindeki bir kemiğin yanına gittiğini gördü. Böylece Aslı, köpeğinin neden aniden koştuğunu anladı.
Bu olayda Aslı, köpeğini durdurmak için ne yaptı?

  • Cevap: Köpeğin ileriye doğru uyguladığı kuvvette tam tersi bir kuvvet uygulayarak köpeği durdurmaya çalışmaktadır.

Cisimleri nasıl harekete geçirebiliriz? Hareketli bir cismi durdurmak için ne yaparız?

  • Cevap: Cisimlere kuvvet uygulayarak harekete geçirebiliriz. Eğer cisim hareketliyse hareket ettiği yönden zıt yönde bir kuvvetle onu durdurabiliriz.

Bisikletimizle hızlanma, yavaşlama ve yön değiştirme hareketlerini yapmak için hangi etkilerde bulunmuş olabiliriz? Kısaca açıklayalım.

  • Cevap: Bisikletin pedalını hızlı çevirirsek hızlanmış oluruz. Bisikletimizin frenini tutarsak yavaşlama hareketi yapmış oluruz. Bisikletimizin direksiyonunu çevirsekte yön değiştirme hareketi yapmış oluruz.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
7
6
0
2
7
0
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!