Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 96 Cevapları SDR İpekyolu Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

1. Çevremizde gördüğümüz maddeleri gruplandırmak için bu maddelerin hangi özelliklerinden faydalanabiliriz?

  • Cevap: Sert bir madde ise katı diyebiliriz. Akışkan bir madde ise sıvı diyebiliriz. Eğer sıkıştırılıp uyuşkanlığı varsa gaz diyebiliriz.

2. Bir temizlik bezi yapmak istesek hangi özelliğe sahip maddeleri kullanırız? Nedenlerini belirtelim.

  • Cevap: Mikro fiberden yapardım. Mikro fiber toz tutan bir maddedir. Bu yüzden mikro fiber bez yapardım. Çünkü annem sürekli toz alıyor. Ona yardımcı olmak isterdim.

Aniden yağmura yakalandığımızda ne yaparız?

  • Cevap: Bir çatı yada eve sığınırdım.

Eğer şemsiyemiz yanımızda ise onu açarız veya yağmurluğumuz varsa onu giyeriz. Şemsiye ve yağmurluk hangi maddelerden yapılmıştır? Şemsiye ve yağmurlukların bu maddelerden yapılmalarının nedeni ne olabilir?

  • Cevap: Su geçirmeyen bir kumaştan yapılmıştır. Şemsiye ve yağmurluklar yağmur sularından korunmamız için yapılır. Bu yüzden su geçirmeyen kumaştan yapılmaları gerekir.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
32
13
4
4
37
4
8

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!