Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Cevapları / 4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

4. Sınıf FenBil Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı 

Geçmişin teknolojik ürünlerini mum, meşale, gaz lambası oluştururken bugünün teknolojik ürünlerini kullandığımız ampuller, halojen lambalar oluşturmaktadır. Evlerimizde kullandığımız floresan lamba, ampul ya da halojen lambanın özellikleri aynı mıdır? Bu teknolojik ürünlerin geçmişte kullanılan ürünlerden farkları nelerdir? Aşağıdaki etkinlik yardımıyla bu sorularımıza cevaplar arayalım.

Geçmişte kullanılan aydınlatma teknolojisi ile günümüzde kullanılan aydınlatma teknolojisinin benzer ve farklı özellikleri nelerdir?

  • Doğru cevap: Geçmişte kullanılan aydınlatma teknolojisi ile günümüzde kullanılan aydınlatma teknolojisi aydınlatmaya yarıyorlar. ancak eski aydınlatma araçları zamanla tükenip işlevlerini yerine getiremiyorlardı. Ancak günümüzde kullandığımız aydınlatma araçları enerji var oldukça işimizi görüyorlar. Ayrıca, geçmişte kullanılan aydınlatma araçlarının ışıkları yetersizdi. Günümüzde ise ışıklar hem güçlü hem de beyaz renklidir. Geçmişte ilkel yöntemlerle aydınlatma sağlanıyordu günümüzde ise daha modern teknolojiyle aydınlatmalar sağlanıyor.

Umarız ki hazırlamış olduğumuz “4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevapları” siz değerli öğrencilerimizin ödevlerini yapmalarında yardımcı olmuştur.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir