Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Cevapları / 4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

4. Sınıf FenBil Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı 

Annesinin dikiş malzemelerini çıkaran Seda, onlarla oyun oynamaya başladı. Toplu iğnelerin bir nesne etrafında toplandığını görünce nesneyi toplu iğnelerden dikkatlice ayırdı. Eline aldığı nesneyi incelemeye başladı. Toplu iğnelerin bu nesneye neden yapıştığını merak ederken dikiş kutusunda elindeki nesneye benzer bir varlık daha gördü. Elindeki nesneleri farklı şekillerde birbirine tuttuğunda nesnelerin birbirlerini çektiğini ya da ittiğini gözlemledi. Seda, elindeki nesnelerle oynamaya karar verdi ve bu nesneyi kalem, ataş, toplu iğne, silgi, raptiye gibi eşyalara yaklaştırmaya başladı.

Seda’nın dikiş kutusunda bulduğu nesnenin adı ne olabilir? Seda, masadaki eşyalara elindeki nesneyi yaklaştırdığında eşyalarda nasıl bir değişiklik gözlemlenebilir? Arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Doğru cevap: Seda’nın dikiş kutusunda bulduğu nesne mıknatıs olabilir. Seda, masadaki eşyalara elindeki nesneyi yaklaştırdığında nesneye yaklaşıyordur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
6
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir