Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Günlük yaşantıda kullanılan dinî ifadelerden bildiklerinizi sıralayınız.

 • Cevap: Günlük konuşmalarımızda birçok dinî ifade ve kavram kullanırız.  “Allah (c.c.), peygamber, eûzü besmele, selam, hamt ve şükür, tekbir ve salavat, sevap, günah, helal, haram, estağfirullah,cennet-cehennem sübhanallah, elhamdülillah, Allahu ekber, selamun aleykum, maşallah gibi ifadeleri günlük hayatta sıkça kullanmaktayız.

Günlük konuşmalarımızda Allah (c.c.) ile ilgili duyduğunuz ifadeler nelerdir?

 • Cevap:  Günlük hayatımızda dini inançlarımız doğrultusunda Allah ile ilgili bazı güven veren ve insanı emin kılan ifadeler kullanırız. Allah ile ilgili ifadeler, dua, temenni, arzu, sığınma gibi duygu ve düşüncelerle söylenmektedir. Böylece insanlar güvende olduklarını hissederler.Günlük hayatımızda Allah (C.C.) ile ilgili duyduğumuz ifadeler şu şekildedir:

  *Allah bağışlasın.

  *Allah razı olsun.

  *Allah korusun.

  *MaşaAllah.

  *İnşaAllah.

Aşağıdaki örneklerde olduğu gibi siz de dilimizde yer alan Allah (c.c.) kavramını içeren atasözü ve deyimler bularak noktalı yerlere yazınız.

 • Cevap:“Allah (c.c.) doğrunun yardımcısıdır.”
  “Garip kuşun yuvasını Allah (c.c.) yapar.
  Komşu hakkı, Tanrı hakkı gibidir.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close