Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Günlük konuşmalarımızda peygamber kavramının kullanıldığı deyim ve ifadelerden hatırladıklarınızı söyleyiniz.

  • Cevap: Halk arasında ve bilimde “peygamber sabrı”, “peygamber devesi” deyim ve terimleri zaman kullanılırken, gündelik hayatta “Dünya (Peygamber) Süleyman’a bile kalmamış”, “Kötüden papaz olursa, iyiden peygamber olur”, “Mühür kimde ise Süleyman odur” sözlerine de zaman zaman başvuruluyor.

Aşağıdaki şiiri okuyunuz. Hangi durumlarda besmele söylendiğini arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap:  Besmele, Yüce Allah ( c.c.)’un adını zikretmektir. Yani elimizden geldiğince her an besmele çekmeliyiz. Her işe başlamadan önce besmele çekmeli, bitirdikten sonra ise şükretmeliyiz.Başlıca besmele çekilen olaylar: Bir işe başlaken, arabaya binmeden önce, ders çalışmaya başlamadan önce, yemek yemeden önce, eve girmeden önce, su içmeden önce besmele çekilir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir