Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Aşağıdaki şiire göre hangi durumlarda Allah’a (c.c.) şükür ifadesinin kullanıldığını bularak arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Verdiği her şey için

Bembeyaz karlar için

Kıpkırmızı narlar için

Güzel çiçek için

Uçan kelebek için

Yenilen yemek için

Allah’a şükr edilir.

Büyüklerinizden tekbir ve salavat hakkında neler öğrendiniz?

  • Cevap:  Büyüklerimizden, Peygamberimizin ismi anıldığı zaman salavat getirmek gerektiğini, tekbir ise ezan okunduğu zaman her gün Allahu Ekber söylendiğinde ne anlama geldiğini öğrendimSalavat; Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e saygı göstermek ve onu anmak demektir. Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali muhammed, anlamı; Allahım! (peygamberimiz) Hz.’ Muhammed’ e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

    Tekbir; Herşeyden üstün demektir. Her Namazda söylenmektedir.

    Kurban Bayramı’nın arife günü sabah namazından, bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar farz namazlardan sonra tekbir söylenir. Buna teşrik tekbiri denir.

1
like
4
love
3
haha
1
wow
1
sad
7
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir